категорії: музика стаття

Гурт "Шоколад" у Тернополі мав місію

теґи: "ПОКОСИ", Shockolad, Тернопіль, щедрик


Завдяки розробці Берлінських науковців тернополяни зможуть кожен день бачитися з львівським гуртом ShockolaD. Музиканти цього колективу, як самі зізналися під час концерту в обласній філармонії 18 червня, спеціально спілкувалися з цього приводу з німцями, бо дуже скучали за нашим містом.

 

Під час концерту присутні слухали народні пісні у джазовому звучанні. Зал не був переповненим, але склалося враження, що на концерті зібралися люди, які добре знайомі із творчістю гурту, вони підспівували головній «шоколадці» — солістці Дані Винницькій, тупали ногами в такт музиці, оплесками зустрічали кожну вдалу імпровізацію.

— Нас у цьому місті не було кілька місяців, — говорила зі сцени Дана Винницька, — Але я постійно думала про нього. Кожного ранку я прокидалась і питала себе: «Як там Тернопіль? «ShockolaD» хотів зустрічатися із тернопільськими слухачами кожного дня. Гурт питав себе, що ж придумати?».

Дана жартувала, що коли «ShockolaD» поспілкувався із групою науковців у Берліні, ті сказали, що насправді є можливість зустрічатися із слухачами у Тернополі навіть частіше і порадили використовувати для цього компакт-диск, який, до речі, можна було придбати після концерту.

Дана Винницька розповіла тернополянам, що в у наше місто гурт приїхав не просто із концертом, а ще й для виконання особливої місії, яку сам собі й придумав.

— У світі є одна дуже популярна музична тема. Німці думають, що вона — творіння їхнього народу, американці переконані, що вона була створена у Штатах, а японці думають, що та мелодія вигадана ними, — розповідає Дана. — Але ми можемо гордитись тим, що «Щедрик», автором якого є Микола Леонтович, народився саме в Україні.

Солістка запевнила, що це дійсно приємна місія, бо українці мають багато підстав пишатися своєю національною приналежністю. А вже через декілька хвилин зал їй підспівував: «Щедрик, щедрик, щедрівочка. Прилетіла ластівочка…»

Новий альбом, який презентували музиканти в Тернополі, —– це суміш етно, джазу і електронної музики. За словами «шоколадок», у такому стилі вони грали завжди і ніколи не зраджували обраного напрямку. В його основі — народна пісня, яка є близькою для кожного українця, тому ця музика сприймається легко.

— Для того, аби це не було занадто попсово чи занадто джазово, ми зробили альбом «Покоси», який є «золотою серединою», — каже піаністка гурту Анастасія Литвинюк.

До альбому увійшло 11 композицій: "Чия то долина", "Як я сіно грабала зелене", "Ой на Івана", "Несе Галя воду", "Нивка", "Вербовая дощечка", "Intro" (текст Неборака), "Слухай, але мовчи" (текст Жадана), "Дівча", "Гуцулія". До диску ввійшов такий собі бонус-трек — балада "Мати до сина", на вірш польського поета, вихідця з Кременеччини, Юліуша Словацького. 200-ліття від його народження світ святкує цього року.

Анастасія розповідає, що відомі пісні не переробляли спеціально, просто якось наспівували улюблені народні мотиви — і з того вийшло щось абсолютно нове. Наприклад, пісня «Несе Галя воду» в альбомі має реггі-звучання, а на концертах вона виходить більш джазовою.

«Покоси» музиканти записували на «Studio Radioaktywni», у польському місті Ченстохова. Робили це тому, що в Україні не знайшлося настільки великої студії.

— Коли хочеш, щоб усе вийшло якнайкраще, то треба обов’язково працювати усім колективом, — вважає Анастасія. — Кожен з нас реагує на думки та ідеї іншого, це виявляється в музиці. Такої великої студії в Україні, на жаль, не знайшлося. До того ж, як це не дивно, але записуватися на студії в Польщі — набагато дешевше.

 

Піаністка гурту Анастасія Литвинюк розповіла, що тур гурту «ShockolaD» проходить паралельно в містах Польщі та України. «Шоколадки» вже побували з альбомом «Покоси» у Львові, Любліні, Луцьку, Рівному та Києві.

 

— Попри те, що на сцені ми вже не перший рік, але кожного разу, коли маємо концерт, не можемо стримати внутрішнього хвилювання, — кажуть музиканти. — Щодо глядачів ми маємо свою мову, дуже часто спілкуємось лише поглядами, жестами.

Тернопіль для гурту є особливим місцем, — переконують музиканти. «ShockolaD» відвідував наше місто уже кілька разів. Гурт був учасником фестивалю « Jazz Bez» два роки поспіль. Солістка гурту Дана Винницька вважає, що наше місто дуже розвинене.

— У Тернополі я «чую» Європу: тут чисті зелені вулиці, усміхнені люди, — каже співачка. — У цьому місті — тепла публіка, яка дає багато енергії. Презентувати наш альбом тут було навіть принциповим. Тернопіль розвивається швидко і вбирає кращі традиції.

Гурт побував у Тернополі в особливий для себе час. Саме в червні «шоколадки» відзначають п’ятиріччя своєї діяльності. Основним досягненням музиканти вважають два альбоми, а також престижні концерти та фестивалі, на яких їм довелося побувати.

Про плани на майбутнє члени гурту розповідають не дуже охоче. Вони кажуть, що краще хай зроблять щось, а вже тоді знову приїдуть сюди, щоб розповісти про свої новини.

— Єдине, що можемо сказати, невдовзі ми плануємо взяти участь у дуже масштабному дійстві і полетіти навіть за океан, — зазначають музиканти.